Pražský krysařík

Pražský krysařík v domě

při přípravě na zkoušky rozhodčího pro exteriér psů jsem se seznámila důkladněji s dalším národním plemenem – s pražským krysaříkem. A zamilovala jsem se 🙂

Úskalí tohoto plemene je povaha. A tak jsem rok hledala, kde si červenou holčičku pořídím. A další rok jsem čekala, než se ta vysněná holčička narodila.

Narodila se na jaře roku 2014. Úžasná, skvělá, jedinečná. Prostě Krysa nebo Fíbí 🙂

Problém trochu byl jak 900g malinké štěně začlenit do smečky ostrých fen českého teriéra. A tak k nám přišla až ve třech měsících věku, aby byla dobře socializovaná ve smečce. Její chovatelka odvedla výbornou práci – miminko umělo leh na záda i v trysku. A bylo. Dálava štěně přijala a malá Krysa postupně začala vládnout domu.

On je to vlastně netopýr na ruby. Umí vyšplhat v kleci až do horního rohu a úžasně pištět. Je to surikata. Umí přelézt jakoukoliv ohrádku. Je to kočka. Umí používat drápy a občas mňouká. Ale hlavně je to krysařík – po vesnici loví potkany!

Protože má opravdu úžasnou povahu a exteriér rozhodla jsem se v roce 2016 pro krytí a vrh. Ženich byl od Lipna. Narodil se jeden chlapeček Andílek od Fontánky – Archi a zůstal doma – u syna. Byla jsem zděšená, že ať zavolal jakýkoliv zájemce, jediné co řešil byla cena. Pro mě jako pro chovatele odstrašující přístup.

A tak se smečka rozrostla o další krysu. Občas ho hlídáme kluka ušatýho. Je úžasný!